-
La Molisana Sauce Passata Classica in Extra Virgin Olive Oil, 690g, 2 @ 20% OFFOur seasonal tomatoes arrive from Puglia, harvested and processed the same day, without seeds and skins. Our Classic puree has a bright red color and a smooth, dense and regular texture for refined and delicate preparations.
- Regular price
- $3.02
- Regular price
-
$3.78 - Sale price
- $3.02
- Unit price
- per
-
La Molisana Penne Rigate 500g, 20% OFFA great classic! Some argue that the striped version is very popular in the South of Italy, where people generally like thicker sizes and the stripes, that are able to capture the sauce. COOKS IN 11 minutes PACK SIZE 1.1 lb (500g) DRAWING Bronze...
- Regular price
- $1.23
- Regular price
-
$1.54 - Sale price
- $1.23
- Unit price
- per
-
La Molisana Fusilli N28 500g, 20% OFFFusilli, spiral or little wheels. So many names to define a shape, overall loved by young and old alike. The spiral shape entertains the kids and enjoy the adults because it well captures the seasoning. Generally fusilli have larger coils and a lighter texture....
- Regular price
- $1.23
- Regular price
-
$1.54 - Sale price
- $1.23
- Unit price
- per
-
La Molisana Spaghetti N15 500g, 20% OFFWhat is pasta in the collective imagination if not spaghetti? Simple things are always the best: a thin cylinder made of water and durum wheat flour. A small piece of twine, as the name itself says. It is surely the most loved and popular...
- Regular price
- $1.19
- Regular price
-
$1.49 - Sale price
- $1.19
- Unit price
- per
-
La Molisana Farfalle 500g + Sauce Passata Classica 690g @ 10% OFF
- Regular price
- $3.09
- Regular price
-
$3.43 - Sale price
- $3.09
- Unit price
- per
-
La Molisana Farfalle Rigate N66 500g, 20% OFFWe are glad to introduce an item upgrading: the Farfalle rigate, that after a restyling of the former product seams more pleasant to be looked, more appetizing to be tasted. Reduced dimensions to make it more precious in the plate, textured on the surface...
- Regular price
- $1.23
- Regular price
-
$1.54 - Sale price
- $1.23
- Unit price
- per
