-
Afia Coriander Powder 120gNo artificial colours in any spices or herbs.Natural and no preservatives addedSuitable for vegetarian
- Regular price
- $2.28
- Regular price
-
- Sale price
- $2.28
- Unit price
- per
-
Afia Coriander Whole 100gNo artificial colours in any spices or herbs.Natural and no preservatives addedSuitable for vegetarian
- Regular price
- $2.36
- Regular price
-
- Sale price
- $2.36
- Unit price
- per
-
Afia Cardamom 80gNo artificial colours in any spices or herbs.Natural and no preservatives addedSuitable for vegetarian
- Regular price
- $5.34
- Regular price
-
- Sale price
- $5.34
- Unit price
- per
-
Tofita Orange Soft Candy 47gTofita Orange Chewy Candy is sure to bring back old childhood memories
- Regular price
- $0.57
- Regular price
-
- Sale price
- $0.57
- Unit price
- per
-
Jelibon Cola Gummies 80gJelly candies contain fruit juice and these juices are added to the confectionery in concentrated form.
- Regular price
- $0.50
- Regular price
-
$0.99 - Sale price
- $0.50
- Unit price
- per
-
Jelibon Bears Gummies 80gJelly candies contain fruit juice and these juices are added to the confectionery in concentrated form.
- Regular price
- $0.50
- Regular price
-
$0.99 - Sale price
- $0.50
- Unit price
- per
-
Jelibon Africa Gummies 80gJelly everyone can enjoy. Jelly candies contain fruit juice and these juices are added to the confectionery in concentrated form.
- Regular price
- $0.99
- Regular price
-
- Sale price
- $0.99
- Unit price
- per
-
Afia Canola Oil, 1.5LAfia is a leading healthy food and oil brand. First started out with Afia corn oil. A high quality and premium production of an all-natural and healthy oil. Due to its consistent innovation over the past two decades, it has become one of the...
- Regular price
- $5.53
- Regular price
-
- Sale price
- $5.53
- Unit price
- per
-
Trident Sugar Free Mixed Berries Gum 8g, 5 pcsTrident Mixed Berries Sugar Free Gum is what happens when you give a blueberry flavor dancing shoes and send it to a sock hop. With 30% fewer calories than sugared gum, Trident sugarless gum is sweetened with xylitol. Chewing Trident gum for 20 minutes...
- Regular price
- $0.20
- Regular price
-
$0.32 - Sale price
- $0.20
- Unit price
- per
-
Evian Eau Minerale 1.5LNATURALLY REFRESHING: Our pure bottled natural spring mineral water is always a refreshing, naturally hydrating drink. Its quality and taste make it perfect for serving by the glass, or drinking directly from the bottle at home, at school or at the gym. NATURAL HYDRATION:...
- Regular price
- $3.25
- Regular price
-
- Sale price
- $3.25
- Unit price
- per
-
Evian Eau Minerale 75clNATURALLY REFRESHING: Our pure bottled natural spring mineral water is always a refreshing, naturally hydrating drink. Its quality and taste make it perfect for serving by the glass, or drinking directly from the bottle at home, at school or at the gym. NATURAL HYDRATION:...
- Regular price
- $2.30
- Regular price
-
- Sale price
- $2.30
- Unit price
- per
-
Al Rifai Classic Mix Nuts 250g100% Nuts. A blend on of just premium nuts dry roasted to perfection with unique aromas. The mix contains in variable proportions Peanuts (Grilled with Skin, Krikri, Sesame and In-Shell Salted), Seeds (Pumpkin Half Salted) and Corn (Salted). GOOD FOR YOU: No MSGs (glutamates) Dry Roasted with no fats or oil added...
- Regular price
- $1.99
- Regular price
-
- Sale price
- $1.99
- Unit price
- per
-
Terrador Popcorn 900gTerrador Popcorn 900g Popcorn is fun, but it's also healthy. Popcorn is a whole grain and a good source of fiber. And 3 cups of plain, air-popped popcorn weighs in at only about 95 calories.
- Regular price
- $1.70
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $1.70
- Unit price
- per
-
Lorenz Pomsticks Salted 85gYou like to snack on the go? Then take PomSticks along on the way. These tasty potato sticks are not only really crisp and well seasoned – they also come in a package just the right size to pop into your bag.
- Regular price
- $2.34
- Regular price
-
- Sale price
- $2.34
- Unit price
- per
-
Lorenz Curly Peanut Classic 60gCURLY - TRULY IRRESISTIBLE!! Curly are a truly irresistible treat to munch on. Whether in a quiet moment or together with family and friends … they are so wonderfully crispy on the outside and yet melt in your mouth. And just between you and...
- Regular price
- $1.23
- Regular price
-
- Sale price
- $1.23
- Unit price
- per
-
Lorenz Monster Munch Cheese 75gMONSTER MUNCH Frightfully yummy! Monster Munch brings a thrilling snack to the table. These little ghosts are crispy at first and then they melt on your tongue. This makes them such a treat, that they will disappear faster than you can say boo! A...
- Regular price
- $2.16
- Regular price
-
- Sale price
- $2.16
- Unit price
- per
-
Lorenz Monster Munch Original 75gMONSTER MUNCH Frightfully yummy! Monster Munch brings a thrilling snack to the table. These little ghosts are crispy at first and then they melt on your tongue. This makes them such a treat, that they will disappear faster than you can say boo! A...
- Regular price
- $2.16
- Regular price
-
- Sale price
- $2.16
- Unit price
- per
-
Terrador Italian Rice 1kgTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $1.92
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $1.92
- Unit price
- per
-
Terrador Italian Rice 5kgTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $9.27
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $9.27
- Unit price
- per
-
Terrador Italian Rice 2kgTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $3.79
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $3.79
- Unit price
- per
-
Terrador Egyptian Rice 5kgTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $6.10
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $6.10
- Unit price
- per
-
Terrador Egyptian Rice 2kgTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $2.53
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $2.53
- Unit price
- per
-
Terrador American Rice 5kgTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group. American rice is a high-quality long grain rice known for its versatility and nutritional value. It's often enriched with iron, niacin, thiamin, and folic acid. American rice is suitable for various...
- Regular price
- $7.57
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $7.57
- Unit price
- per
-
Terrador American Rice 2kgTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group American rice is a high-quality long grain rice known for its versatility and nutritional value. It's often enriched with iron, niacin, thiamin, and folic acid. American rice is suitable for various...
- Regular price
- $3.10
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $3.10
- Unit price
- per
-
Terrador Dried Moghrabieh 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $2.11
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $2.11
- Unit price
- per
-
Terrador Chickpeas 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $2.31
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $2.31
- Unit price
- per
-
Terrador Red Lentils Split 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $1.64
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $1.64
- Unit price
- per
-
Terrador Green Lentils 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $2.67
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $2.67
- Unit price
- per
-
Terrador Red Lentils 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $1.44
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $1.44
- Unit price
- per
-
Terrador Red Round Kidney Beans 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $2.95
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $2.95
- Unit price
- per
-
Terrador White Long Beans 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $2.88
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $2.88
- Unit price
- per
-
Terrador Brown Fine Bulgur 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $1.05
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $1.05
- Unit price
- per
-
Terrador Brown Coarse Bulgur, 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $1.05
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $1.05
- Unit price
- per
-
Terrador White Fine Bulgur, 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $1.25
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $1.25
- Unit price
- per
-
Terrador White Coarse Bulgur, 900gTerrador is well known food stuff company in Lebanon made by Fattal Group
- Regular price
- $1.19
- Regular price
-
$1.19 - Sale price
- $1.19
- Unit price
- per
-
Lindt Dessert Cooking Extra Fondant 51% Cocoa Tablet, 200gLindt cooking chocolate extra fondant is a perfect way to please your sweet tooth. It can be used to enrich your desserts and add an extra depth of rich chocolate flavour. This intense dark chocolate cooking bar is perfect for classic baking recipes such...
- Regular price
- $11.35
- Regular price
-
- Sale price
- $11.35
- Unit price
- per
-
Lindt Dessert Cooking 70% Cocoa Intense Tablet, 200gThe Lindt cooking 70% dark chocolate bar is a brilliant way to enrich your desserts and add an extra depth of wholesome chocolate flavour. Created by the Lindt Master Chocolatiers this intense dark chocolate cooking bar is perfect for classic baking recipes such as...
- Regular price
- $11.35
- Regular price
-
- Sale price
- $11.35
- Unit price
- per
-
Kraft Dream Whip 144GDream Whip Whipped Topping Mix is a quick and easy way to create a whipped topping. Add sweet flavor and creamy texture to all your favorite desserts. With no sodium, no trans fat and a total of 0 grams of total fat per serving,...
- Regular price
- $3.27
- Regular price
-
- Sale price
- $3.27
- Unit price
- per
-
La Molisana Orzo N65 500gThey are typically served in soup. Lets choose the one you prefer! COOKS IN 5 minutes LINE The Classic PACK SIZE 500g DRAWING Bronze Drawn Italian Pasta
- Regular price
- $1.35
- Regular price
-
- Sale price
- $1.35
- Unit price
- per
-
La Molisana Tagliatelle N103 500gThe tagliatelle area masterpiece of traditional Italian cuisine, although of Emilian origin, are widespread in all regions. In Lombardy with borage, in Trentino Alto Adige with a meat sauce. According to the legend tells in Abruzzo and Molise that they were cooked in the...
- Regular price
- $2.31
- Regular price
-
- Sale price
- $2.31
- Unit price
- per
-
La Molisana Farfalle Rigate N66 500gWe are glad to introduce an item upgrading: the Farfalle rigate, that after a restyling of the former product seams more pleasant to be looked, more appetizing to be tasted. Reduced dimensions to make it more precious in the plate, textured on the surface...
- Regular price
- $1.54
- Regular price
-
- Sale price
- $1.54
- Unit price
- per
-
La Molisana Fusilli N28 500gFusilli, spiral or little wheels. So many names to define a shape, overall loved by young and old alike. The spiral shape entertains the kids and enjoy the adults because it well captures the seasoning. Generally fusilli have larger coils and a lighter texture....
- Regular price
- $1.54
- Regular price
-
- Sale price
- $1.54
- Unit price
- per
-
La Molisana Spaghetti N15 500gWhat is pasta in the collective imagination if not spaghetti? Simple things are always the best: a thin cylinder made of water and durum wheat flour. A small piece of twine, as the name itself says. It is surely the most loved and popular...
- Regular price
- $1.49
- Regular price
-
- Sale price
- $1.49
- Unit price
- per
-
La Molisana Spaghetto Quadrato 500g N.1This is a true flagship. Still included in our assortment with the name of Spaghetto alla Chitarra 15, in 2013 after a restyling it was re-launched on the market and became a top seller. Fleshy and thicker than ever it presents an irregular texture,...
- Regular price
- $1.60
- Regular price
-
- Sale price
- $1.60
- Unit price
- per
-
La Molisana Fusilli Gluten Free 400gAll our formats in the Gluten-free line: a range of pasta that comes from a “tailor-made” formula that combines the need to address a specific group of consumers, celiacs and others, and our historic need to offer a pasta good, tenacious and always al dente. Our...
- Regular price
- $2.86
- Regular price
-
- Sale price
- $2.86
- Unit price
- per
-
La Molisana Lasagne Semola 500gThese pasta sheets, are similar to the egg version, but made by durum wheat. It is excellent if cooked in oven, stuffed with seasonal vegetables as well as meat. COOKS IN 20 minutes LINE The Special PACK SIZE 1 lb (454g) DRAWING Bronze Drawn...
- Regular price
- $2.97
- Regular price
-
- Sale price
- $2.97
- Unit price
- per
-
Afia Pure Sunflower Oil 2.9LAfia is a leading healthy food and oil brand, encouraging consumers to adopt a heart-healthy diet.
- Regular price
- $9.85
- Regular price
-
- Sale price
- $9.85
- Unit price
- per
-
Afia Pure Sunflower Oil 1.5LAfia is a leading healthy food and oil brand, encouraging consumers to adopt a heart-healthy diet.
- Regular price
- $5.20
- Regular price
-
- Sale price
- $5.20
- Unit price
- per
-
Afia Pure Corn Oil 1.5LAfia is a leading healthy food and oil brand, encouraging consumers to adopt a heart-healthy diet.
- Regular price
- $7.26
- Regular price
-
- Sale price
- $7.26
- Unit price
- per
-
Terrador Salt 1kgTerrador Salt 1kg
- Regular price
- $0.29
- Regular price
-
- Sale price
- $0.29
- Unit price
- per
